Rakastettu A.Ehrnrooth totesi viisaasti aikanaan: "Jos ihminen ei tunne historiaa, hän ei pysty elämään tätä päivää."
Totta on. Koska ihmisen tulee oppia historiasta, jotta samoja virheitä ei tehdä uudelleen.
Vaikka maailma on sotien jälkeen muuttunut, ihminen ei. Keinot pahaan ovat nyt toiset - vai ovatko ?
Lakimies Jaana Pedersen/Kavonius tunnetaan värikkäänä persoonana, joka erilaisten visuaalisten keinojen avulla pyrkii tuomaan Suomalaisille esiin tutkimusaineistoa kattavasti korona-huijausta todentaakseen.
Olisiko todella hyvä miettiä, ja kyseenalaistaa yhteiskunnallisia asioita ja maamme tilannetta analyyttisesti ja perusteellisesti.
Lakimies Jaanan matkassa artikkelimme liitteenä olevalla videolla on mukana Sanna, ja he esittävät pitkässä Jaanalla on asiaa- asiaohjelmassaan tukuittain mitä erilaisempia tutkimuksia, tilastoja ja lausuntoja korona-huijauksesta kertoakseen.
Perusteellisen asiantuntijoiden laatimiin puolueettomiin tutkimuksiin pohjautuen "korona on sama asia kuin influenssa".
"Omikron ja Delta Variant Covid eivät ole viruksia, vaan käsitteitä ja nimiä rokotehaitoille". Tämän toteaa monet muutkin asiantuntijat, sekä terveydenhuollon työntekijät.
Värikkäin kääntein ohjelmassa kerrotaan erilaisten ministereiden, viranomaisten ja virkamiehien nimiä vaatimuksena saada heidät tutkintaan maanpetoksista, virkarikoksista ja korruptiosta.
Miten maamme on joutunut tähän jamaan ? Lakimies Jaanalla on vastaus: Hallitus tulee kaataa ja laillinen vallankumous muuttaa tilanteen.
STM- toteaa, että Pandemiaa ei ole. Miksi ihmiset siis rokotetaan tutkimattomalla ja koe-luontoisella rokotteella, jonka sisältöä ei yhteiskuntamme julkinen taho halua tutkia ?
Toivottavasti lakimies Jaanan valomiekka valaisee sen pimeimmänkin nurkan.
Suora linkki edellä mainittuun asiaohjelmaan Jaanalla on asiaa:
https://tokentube.net/l/1906124151/Jaanalla-on-asiaa-OSA-11-Korona-jakso-vol-2-Korona-natsismi-jakansanmurha-20-12-21-kello-20-00
Lähde ja viitteet artikkelissa, edellä mainittu asiaohjelma lakimies Jaana Pedersen/Kavonius. Virkamafia.fi ja Oikeusturvakeskus.fi.
Kuva: FixFinland Media ja Jaana Pedersen/Kavonius





