Mainos:

Oman rasistisen ja homo-vihaisen pahoinpitelynsä lavastanut jenkkinäyttelijä vapaaksi takuita vastaan

Päivitetty 1.3.2019, Julkaistu 22.2.2019 – Kirjoittaja Toimitus
Yhdysvaltalaisen näyttelijän Jussie Smollettin epäillään lavastaneen oman rasistisen ja homo-vihaisen pahoinpitelynsä. Smollettin kerrotaan palkanneen afrikkalaistaustaisen veljesparin "viharikoksen" suorittajiksi.

Veljekset Abimbola "Abel"- ja Olabinjo "Ola" Osundairo kertovat Smollettin maksaneen näille 3500 dollarin palkkion likaisen työn tekemisestä.

Näyttelijä on ilmeisesti myöskin lähettänyt "uhkaavan, rasistisen ja homofobisen kirjeen työnantajalleen, FOX-studioille.

Smollett itse kertoi pahoinpitelystään mm. että hyökkääjät, "ilmeisesti (presidentti) Trumpin kannattajia, olivat iskeneet uhrin oltua matkalla voileipäkaupasta kotiin.

Suurimmillaan Smollettia voi odottaa jopa kolmen vuoden tuomio, sekä korvausvaatimus yhteiskunnan varoista tehdystä tutkimuksesta asian tiimoilta. Näyttelijä vapautettiin odottamaan oikeudenkäyntiä takuita vastaan. Takuusummaksi määrättiin 100 000 dollaria.

Mainos:

Tapaus on herättänyt voimakasta mielipahaa niin Yhdysvalloissa kuin muuallakin maailmassa, missä rasismia ja ylipäätään vähemmistöihin kohdistuvaa vihaa sekä väkivaltaa pidetään todellisena ongelmana.

Tapauksen koiranleukaisimmat kriitikot piikittelevätkin sillä, eikö Yhdysvalloissa sitten kuitenkaan ole tarpeeksi paljon "oikeaa rasismia".

Lähde: Sky

 

Mainos:
Seuraa keskustelua
Ilmoita minulle
guest

Kun lähetät kommentin, käsittelemme nimimerkkiäsi, sähköpostiosoitettasi (ei julkaista), teknisiä tietoja ja kommentin sisältöä. Kommentti tarkastetaan automaattisesti ja tarvittaessa toimituksellisesti. Lue tietosuojaseloste ja kommentointiperiaatteet.

12 Kommentit
Vanhimmat
Uusimmat Äänestetyimmät
Röhkäle
Röhkäle
7 years ago

Valtamediat maailman laajuisesti omistama Deep State on oli taaskin asialla. Onneksi globalistimafian päivät alkavat olla luetut. Suomekin vasalli Deep State järjestelmä kaatuu pian rytinllä. Siinä Sipilänkin suu vääristyy itkuun kun sellin ovi paukahtaa kiinni.

Minä Vain
Minä Vain
7 years ago
Reply to  Röhkäle

Joku näyttävä globalistieliitin hahmo olisi saatava nyt selkeästi vastaamaan teoistaan. Globalistieliitti on villiytynyt juuri sen vuoksi, että se on huomannut, ettei sitä koskaan tuomita mistään. Se on pikäjänteisesti pedannut itselleen aseman, jossa se voi ryöstää ja sortaa kansoja aivan vapaasti ja avoimesti joutumatta mihinkään vastuuseen.
USA:n deep state ei ole lähtemässä näillä näkymin mihinkään, vaan vajoaa yhä syvemmälle saastaansa. USA:n ulkopolitiikka (todella ’ulko’, koska on ulkoapäin ohjattu) on saavuttamassa röyhkeydessään taas aivan uudet ulottuvuudet. Suvereeneja valtioita ajetaan alas ja valtamediat laitetaan pohjustamaan nämä kampanjat aivan uskomattomien valheiden ja lähes avoimien petosten säestyksellä. Suomi uskollisena lakeijana touhussa mukana.

TearsOfDespair
TearsOfDespair
7 years ago
Reply to  Minä Vain

Islamisaation toteuttavat globalisti-elitistit ovat suorassa vastuussa myös siitä, että jopa tuhat vuotta vanhoja kristittyjen symboleja, ristejä, poistetaan julkisesta tilasta, ”koska muslimit pahoittavat mielensä”.

Sensijaan ei päättäjät puutu lainkaan siihen turvattomuuteen ja vihaan perustuvaan väkivaltaan, jonka muslimit toteuttavat kristittyihin, ja muihin.

Ohhoh!
Ohhoh!
7 years ago
Reply to  Minä Vain

Feministit – Huutonaurua!!!!!!!!!!!!!!!

Englannin feministit ovat olleet eturintamassa järjestämässä ja suojelemassa islamisaatiota ja muukalaisten massamaahantuloa (ja samalla laajaa väkivaltaa tyttöjä ja naisia kohtaan ”groomauksen” eli raiskausjihadin muodossa).

Nyt on paljastunut, että tasa-arvoisuuden ja LGBTQ -informaation opettaminen koululaisille lakkautetaan muslimien toiveesta Birminghamin kaupungissa:

https://www.youtube.com/watch?v=C0zyHi01Rzo

”Gay Rights Educations SHUT DOWN After Muslims Protest in UK”

Jorma
Jorma
7 years ago

Outoa, että Suomen valtamedia ei otsikoinut tapauksesta lainkaan…

SioniMaailmanjärjestys
SioniMaailmanjärjestys
7 years ago
Reply to  Jorma

Rasisti-jahdit ja ilmastovouhotus ovat vain peitetarinoita sille, että eliitti harjoittaa laajaa lapsikauppaa ja ihmiskauppaa. Vihdoin edes yksi Englannin sosiaalijärjestelmän virkailija tulee ulos kaapista, paljastaen laajan lasten kidnappausjärjestelmän toiminnan Englannin sossujärjestelmän sisällä. Hän sai potkut kun alkoi puhumaan:

https://www.youtube.com/watch?v=CN8dvWXyK-s

Jutku Pulla
7 years ago

”Jewish propaganda originally claimed 18 million dead but that figure was dropped several times until it reached 6 million.”

Ajatusrikollinenko?
Ajatusrikollinenko?
7 years ago
Reply to  Jutku Pulla

Jewish museum at Auswitch latest lowered consensus number is NOT 6 million, but many times less, if that is what you meant?

We now know that Kafka, a ”holokaust survivor” based in Finland, is a total lier and fraud. MSM will never correct the lies of Kafka they spread on their pages to the innocent people.

One after the other, they are exposed. Even this one:

”Now that’s interesting: Researcher Carlo Mattogno comes to a sensational, documented conclusion: Elie Wiesel (left) was never imprisoned either at Birkenau or Auschwitz or Monowitz or Buchenwald | English | in Italian). French: ”Wiesel n’a jamais été interné ni à Birkenau, ni à Auschwitz, ni à Monowitz, ni à Buchenwald.” The Grand Old Man of the Holocaust – a Multi-Millionaire Fraud? Can Nobel committee claw back his Prize? | For those with an interest in such things: Further doubts about Elie Wiesel’s Auschwitz story. Said to conceal that he has no tattoo, and other discrepancies”

juha.
juha.
7 years ago

Ööööööhhh…. Siis ellei maailmassa ole vääryyttä sitä on tehtävä. Siis elämmekö todellakin vielä Edeniä vartioivan enkelin miekan väärällä puolella vaiko ”oikealla” puolella?!?!?

Nythän on niin, että jos lähtisin sinne Ameriikan ihmemaahan, jossa kaikki on niin suurta ja kommunistista. Menisin Harlemiin kyldyyri matkalle turistina ihmettelemään niitä, jotka ovat alalyönti -asemassa meihin suomalaisiin valkoisiin miehiin, jotka olemme olleet aina sillä paremmalla puolella maailman historian aikana, sillä kuten kaikki historiaa tuntevat tiedämme sen, että pidimme lukuisia mustaihoisia orjia pelloillamme, jossa kasvoi puuvillaa ja metsässä rahaa.

Noh, joka tapauksessa siellä Harlemissa minun ei tarvitsisi lavastaa yhtään mitään eikä näin lunastaa kuin arkussa takaisin maahan, josta olin tullut ja tyhmyyksissäni olin lähtenyt katsomaan sitä suurta vääryyttä, joka on kuulunut tänne asti TV:n heti tunkeuduttua olohuoneisiimme *”laatikkol eikkeineen”.

*Niilo Tarvajärjen (1914-2002) ”Joo-o Sillä lailla”, isännöimä arvuuttelu kilpailu.

Luis de Terres
7 years ago

Saksalaiset ymmärsivät tupakan vaarat, USA päätti tehdä rahaa lääkkeillä ja kuolemalla.

”It is asserted that a Jew named Luis de Terres, who accompanied Columbus on his expedition in 1492, settled in Cuba, learned the use of tobacco, and introduced it into Europe.”

http://www.vintageadbrowser.com/tobacco-ads-1950s/2

https://en.wikipedia.org/wiki/Anti-tobacco_movement_in_Nazi_Germany

Ajatusrikollinenko?
Ajatusrikollinenko?
7 years ago
Reply to  Luis de Terres

Juutalaiset myöntävät että USA on kokonaan heidän hyppysissään, eli kaikki hirveydet mitä USA tekee muille kansoilla ja etnisyyksille ovat talmudistista eugeniikkaa. Lopullinen päämäärä on juutalaisten ylivalta, ja neuvostoliitto-mallinen tyrannia jäljelle jääneiden kansojen kohtaloksi!

https://www.youtube.com/watch?v=sPaZ8UjMUD8

”Israeli Jews admit they run America”

Jokainen ajatteleva ihminen huomaa neuvostoliittolaisen suiden tukkimisen olevan jo arkea meilläkin, ja sionistijuutalaisten NATO on täälläkin, vähitellen pakottamassa tyrannian syvenemistä myös veritekoihin toisinajattelijoita kohtaan.

Aikooko kukaan pysäyttää tätä kehitystä?

Reality Hits
Reality Hits
7 years ago

Presidentti Trumpin yksi vaalilupaus oli taistella lapsikauppaa ja siihen liittyviä hirveyksiä vastaan. Asioita onkin tapahtunut, paljon enemmän kuin valtamedia kertoo. Itse asiassa valtamedia haluaa olla täysin hiljaa tästä, koska itsekin ovat osa globalistien pedo-rinkiä:

https://www.youtube.com/watch?v=T_HdkwmwSyI

Jengirekrytointi on ulottunut lasten urheilukentille Ruotsissa

Julkaistu tänään 15:30 – Kirjoittaja Toimitus

Ruotsin kunnissa on havaittu epäiltyjä rekrytointiyrityksiä, huumekätköjä ja rikollisten tapaamisia urheilutiloissa. Uusi tutkimus osoittaa, että ongelmat koskettavat lähes joka viidettä kuntaa – paikoissa, joissa lasten ja nuorten pitäisi voida harjoitella turvallisesti.

Löydökset perustuvat Bonnier-omisteisen DN:n selvitykseen Ruotsin 290 kunnasta. Vastanneista 287 kunnasta 54 ilmoitti kokeneensa jengeihin liittyviä ongelmia kunnallisissa urheilutiloissa – lähes joka viides vastaaja. Vastaukset kerättiin 12. toukokuuta ja 1. heinäkuuta 2026 välisenä aikana.

30 kuntaa oli havainnut yrityksiä tai epäiltyjä yrityksiä rekrytoida lapsia ja nuoria. 29 kunnasta oli löydetty kätköjä, jotka sisälsivät muun muassa huumeita. Kunnat kuvailivat myös väkivaltaa, uhkailua, ilkivaltaa ja rikollisia, jotka käyttävät tiloja tapaamispaikkoinaan.

11-vuotiailta kysyttiin, halusivatko he töitä

Botkyrkan kyselyvastauksessa kuvataan, kuinka noin 20-vuotiaat nuoret aikuiset kysyivät 11-vuotiailta, halusivatko he töitä. Lapset pelästyivät ja juoksivat kotiin.

Mainos:

Haningessa huumekätköjä on löytynyt kukka-altaista, roskakoreista ja yleisistä vessoista, mutta myös kattojen alta ja tekonurmen alta. Ongelmat eivät rajoitu vain suurkaupunkeihin ja niiden ympäryskuntiin: myös pienemmät kaupungit, kuten Sala ja Bollnäs, ovat raportoineet ongelmista.

Ruotsin poliisiviranomainen korostaa, että rikolliset voivat lähestyä nuoria myös urheilukentillä. Toukokuussa virasto kuvaili lähestymistapoja Huddingen Stuvsta IP:llä ja Solnan Skytteholms IP:llä, jotka oli tulkittu yrityksiksi saada lapset tekemään rikoksia. Sitä, mitä näissä kahdessa tapauksessa oli tarkalleen ottaen tapahtunut, ei ollut kuitenkaan täysin vahvistettu.

Missä ikinä nuoret ovatkin, siellä ovat myös ne, jotka haluavat vetää heidät mukaan rikollisuuteen – tämä pätee niin verkossa kuin fyysisissä ympäristöissä, sanoi Solnan kunnallispoliisi Raoul Silverbring.

Lisää aikuisia ja vähemmän piilopaikkoja

Haninge on vastannut tilanteeseen lisäämällä aikuisten läsnäoloa, parantamalla valaistusta ja karsimalla pensaikkoja. Muita kuntien toteuttamia toimenpiteitä ovat vartijat, etsivä nuorisotyö, lukot, hälyttimet ja parempi suojaus luvatonta pääsyä vastaan, sekä tiiviimpi yhteistyö poliisin, sosiaalitoimen ja paikallisten seurojen ja yhdistysten kanssa.

Poliisi kehottaa aikuisia, jotka ovat huolissaan lapsen ajautumisesta rikollisuuteen, hakemaan apua välittömästi poliisilta, sosiaalitoimelta tai lapsen koulusta.

Iran ja Oman lähellä sopimusta turvallisesta reitistä Hormuzinsalmen läpi

Julkaistu tänään 14:21 – Kirjoittaja Toimitus

TEHERAN (Xinhua) -- Iranin ulkoministeriön tiedottaja Esmaeil Baghaei sanoi maanantaina, että Iranin ja Omanin väliset neuvottelut tilapäisen reitin määrittelemiseksi turvallista kulkua varten Hormuzinsalmen läpi ovat saavuttaneet loppuvaiheensa.

Maiden välinen yhteisymmärrys reitin nimeämisestä rekisteröidään todennäköisesti Kansainvälisessä merenkulkujärjestössä (IMO) lähipäivinä, Baghaei totesi viikoittaisessa lehdistötilaisuudessa Teheranissa.

Hänen mukaansa vesiväylän turvattomuus on seurausta Yhdysvaltojen ja Israelin "sotilaallisesta aggressiosta" Irania vastaan.

Baghaei sanoi, etteivät alukset pystyisi kulkemaan reittiä luottavaisesti tai turvallisesti tilanteen jatkuessa.

Mainos:

Vastatessaan kysymykseen Qatarin valtuuskunnan sunnuntaisesta vierailusta Iraniin, Baghaei sanoi sen olleen osa Qatarin pyrkimyksiä lieventää alueellisia jännitteitä. Hän totesi Iranin yhteydenpidon tiettyihin muihin alueen maihin, jotka ovat pitkään yrittäneet auttaa jännitteiden vähentämisessä, olevan "jatkuva prosessi".

Suunnitelma tilapäisestä laivakäytävästä

Viime kuun lopulla annetussa yhteisessä lausunnossa Iran ja Oman ilmoittivat vaihtaneensa näkemyksiä ehdotetusta vaiheittaisesta kehyssuunnitelmasta, joka sisältää tilapäisen yhteisen laivakäytävän perustamisen Hormuzinsalmeen sekä sopimuksen yhteisestä hankkeesta vesiväylän miinojen raivaamiseksi.

Maiden väliset tekniset neuvottelut jatkuvat pysyvän laivakäytävän määrittelemiseksi, salmen tulevan hallinnoinnin järjestämiseksi sekä tiedonvaihdon, liikenteenohjauksen ja turvajärjestelyjen mekanismien luomiseksi vesiväylälle, lausunnossa lisättiin.

Iran tiukensi otettaan Hormuzinsalmesta 28. helmikuuta kieltämällä turvallisen kulun Israelille ja Yhdysvalloille kuuluvilta tai niihin kytköksissä olevilta aluksilta sen jälkeen, kun maat olivat tehneet yhteisiä iskuja Iranin alueelle.

Irannilaiskenraali: Saimme amerikkalaiset pakenemaan

Julkaistu tänään 12:54 – Kirjoittaja Toimitus

Iran on testannut erityistä meritorjuntaohjusta yhdysvaltalaista sota-alusta vastaan kenraalimajuri Mohsen Rezaein mukaan. Hän kuvailee hyökkäystä Iranin voimannäytöksi ja yhdistää sen strategian muutokseen Yhdysvaltain laivastosaartoa vastaan.

Valtiollisen IRIB:n haastattelussa 6. syyskuuta 2026 Rezaei kuvailee varoitusiskua, jonka sanotaan tapahtuneen noin 48 tuntia aiemmin – kyseessä oli ensimmäinen isku yhdysvaltalaista sota-alusta vastaan sitten 12-päiväisen sodan.

Rezaein mukaan amerikkalaiset pakenivat, ja hän pitää ohjusiskua todisteena Iranin sotilaallisista kyvykkyyksistä. Hyökkäys oli hänen mukaansa niin laaja, ettei Yhdysvaltain keskusoikeuden johto, CENTCOM, voinut kieltää sitä.

Hän kuvailee asetta erityiseksi sota-alusten torjuntaan suunnitelluksi ohjukseksi, ei tavalliseksi ballistiseksi ohjukseksi. Lähdemateriaali ei kuitenkaan anna mallinimeä tai teknisiä tietoja.

Mainos:

Sota-alukset tulilinjalla

Syyskuun 5. päivän lausunnossaan CENTCOM vahvistaa, että vallankumouskaarti ampui ohjuksia kohti yhdysvaltalaista lentotukialusta ja ohjushävittäjää. Johto kuvailee niitä ballistisiksi ohjuksiksi ja toteaa alusten välttäneen useita hyökkäyksiä ilman, että yhdysvaltalaista henkilöstöä loukkaantui. Vahvistus koskee ohjustulta, ei Rezaein kuvausta aseesta tai hänen tulkintaansa hyökkäyksestä onnistuneena voimannäyttönä.

Yhdysvallat ilmoitti iskeneensä tämän jälkeen kolmeen iranilaiseen öljytankkeriin: M/T Downy ja M/T Stark 1 vaurioituivat pysyvästi käyttökelvottomiksi, kun taas tyhjänä ollut M/T Kylo/Noxen tuhoutui sen jälkeen, kun miehistöä oli kehotettu poistumaan aluksesta.

Ohjustuli yhdysvaltalaisia sota-aluksia vastaan merkitsee selvää eskalaatiota merellä. Aiemmat Iranin hyökkäykset kohdistuivat ensisijaisesti kauppamerenkulkuun – nyt Yhdysvaltain sotilaallinen läsnäolo on suoraan tulilinjalla.

Israelin iskuissa kuollut 11 ihmistä Etelä-Libanonissa

Julkaistu tänään 11:52 – Kirjoittaja Toimitus

BEIRUT (Xinhua) -- Ainakin 11 ihmistä sai surmansa ja viisi muuta haavoittui Israelin ilmaiskuissa Kfar Roummanen kaupunkiin Etelä-Libanonissa varhain maanantaina, kertoo Libanonin valtiollinen uutistoimisto NNA.

NNA raportoi, että Israelin ilmaisku tuhosi kolmikerroksisen asuinrakennuksen Kfar Roummanessa. Paikallisten terveysjärjestöjen pelastusryhmät riensivät paikalle ja löysivät yhdeksän ihmisen ruumiit, mukaan lukien kaksi pikkulasta, samalla kun viisi muuta haavoittui.

Kaksi muuta lääkintähenkilöä Islamic Risala Scouts -järjestöstä sai surmansa Israelin lennokki-iskussa kaupungissa, NNA raportoi.

Tapahtumat sattuivat jatkuvan jännityksen keskellä Libanonin ja Israelin välisellä rajalla huolimatta kesäkuun lopulla allekirjoitetusta puitesopimuksesta ja useista neuvottelukierroksista raja-alueen turvajärjestelyistä.

Mainos: