Mainos:

Maahanmuuttaja sai Ruotsin kansalaisuuden: ”Nyt voin tehdä mitä haluan” – ja raiskasi naisen

Päivitetty 16.10.2018, Julkaistu 13.10.2018 – Kirjoittaja Toimitus
Maahanmuuttaja juhlisti kansalaisuuden saamistaan: hän raiskasi naisen, mutta pyysi Allahilta anteeksi auringonnousun aikaan.

R******s tapahtui heinäkuun lopulla Ruotsin Ingarössa. Nainen oli tutustunut mieheen yhteisen tuttavan kautta. Mies pyysi naista seurakseen iltauinnille.

Mies heitti naisen veteen laiturin betonirakennelmalta. Nainen ei osannut uida kunnolla ja meni paniikkiin. Mies hyppäsi perään ja piteli naista kiinni hänen kehostaan ja hiuksistaan. Ja raiskasi hänet vedessä.

Kun nainen yritti huutaa apua, mies upotti naisen pään veden alle. Nainen pelkäsi henkensä puolesta.

Jälkeenpäin mies sanoi, ettei nainen saa kertoa tapahtumasta kenellekään ja että hänellä oli oikeus tehdä naiselle mitä hän halusi, koska hän oli juuri saanut Ruotsin kansalaisuuden.

Mainos:

Mies kertoi oikeudessa, että hän oli ehdottanut naiselle tapaamista imaamin kanssa ja pyytäneensä auringon noustessa anteeksiantoa Allahilta.

Nackan käräjäoikeus tuomitsi miehen kolmeksi vuodeksi vankilaan raiskauksesta. Hän joutuu myös maksamaan uhrilleen korvausta noin 1150 euron verran. Miestä ei voida vankilan jälkeen karkottaa, koska hänellä on nyt Ruotsin kansalaisuus.

Lähde: Fria Tider

Aiheeseen liittyvää:

https://www.nykysuomi.com/2018/09/28/italia-koventaa-otteitaan-torkeisiin-rikoksiin-syyllistyneille-siirtolaisille-karkotus-ja-kansalaisuus-pois/

Mainos:
Seuraa keskustelua
Ilmoita minulle
guest

Kun lähetät kommentin, käsittelemme nimimerkkiäsi, sähköpostiosoitettasi (ei julkaista), teknisiä tietoja ja kommentin sisältöä. Kommentti tarkastetaan automaattisesti ja tarvittaessa toimituksellisesti. Lue tietosuojaseloste ja kommentointiperiaatteet.

18 Kommentit
Vanhimmat
Uusimmat Äänestetyimmät
Jeppes
Jeppes
7 years ago

Ei sillä että näille ylipäätään edes pitäisi myöntää kansalaisuutta, mutta eikö kansalaisuutta voitaisi myöntää ehdollisena, koeajalla juuri tämänlaisten suunnitelmallisten törkeyksien varalta?

Ritva Miettinen
Ritva Miettinen
7 years ago

Allah on rakkauden ja anteeksiannon jumala.

ro
ro
7 years ago

Ei vittu mitään kansalaisuutta allahin kailottalille,saunan taa heti tuollaisen teon tehtyään…

Röhkäle
Röhkäle
7 years ago

Mikseivät syntymä Ruotsin kansalaisuuden saaneet Thomakset ja Staffanit tee naisille mitä haluavat? Onko syynä kristillinen moraali ja länsimainen sivistys? Lisänä pohjoismainen kokemus miesten ja naisten yhteisestä ponnistelusta hallan pelko sydämessä.
Pohjolan karuissa oloissa saadaan hätinä vain yksi sato vuodessa. Naista oli jo lähtökohtaisesti kunnioitettava lasten synnyttäjänä ja korvaamattomana työtoverina, muuten olisi ollut edessä jäkälän ja petun syönti joka vuosi.
Ruotsin kansalaisuutta ei pitäisi jakaa kuin karkkia.
Suomeen on pakko saada äänestettyä kansallismielinen hallitus ensi kevään vaaleissa, muuten edessä on Ruotsin kansankodin kammottava kohtalo.

Ajatusrikollinenko?
Ajatusrikollinenko?
7 years ago
Reply to  Röhkäle

Sosiaalinen media on nyt putsattu ”toisinajattalijoista” laajan deep state -rikollisuuden toimesta. Kuten Google, Facebook, Youtube ja Twitter.

Ihmiset ovat yhä niin tolloja, että kertovat kaikki elämänsä salat näissä globalisti-mafian itselleen työkaluksi kaappaamissa vakoilu- ja aivopesu-järjestelmissä.

Kansa saa mitä ansaitsee, tyhmyydestä rangaistaan. USA:ssa putsattiin juuri yli 800 suurta konservatiivien uutis- ja bloggauskanavaa somesta. Myös useita vasemmistolaisia uutislähteitä sensuroitiin. Näiden rikos oli, että uutisoivat asioista objektiivisesti!

Alex Jones sanoi kun hänen kymmenien miljoonien katsojien kanavansa putsattiin netistä, että te tyhmät, luuletteko oikeasti että se jää tähän? Te olette jonossa samalle teurastamolle.

Tässä on kyse suuren luokan vallankaappauksesta. Vuodelle 2020 on deep state -rikollisilla ihan aikuisten oikeasti nyt tarjolla Hillary Clinton presidentiksi, ja Barak Obama varapresidentiksi.

Sota kansallisvaltioita vastaan on nyt globaali, ja erittäin kiivas. Sodan toinen osapuoli on kansainvälisten suuryhtiöiden omistajat, ja vastaavat megalomaniset tahot. Nämä tahot ovat asettaneet nyt YK:n näkyväksi ”korkeimmaksi hallintoelimeksi” maailmaan.

Käykäähän katsomassa Infowars -videoita. Erittäin ronskia settiä demareiden taholta. He taustavoimineen ovat nyt tulleet totalitarismi-ikaapista ulos, ja demonisoivat jo tummaihoisiakin ”vääårin ajattelijoita” täysin rasistisin herjauksin.

Ajatusrikollinenko?
Ajatusrikollinenko?
7 years ago

Korjaus – Hillary aikoo Michelle Obaman varapresidentiksi, ei Barakia.

https://vod-api.infowars.com/embed/5bc0eff3618ddf1c9267df9b?autoplay=true

acc
acc
7 years ago

Sehän olisi Hillaryltä rasistista, jos itse valkoisena haluaa presidentiksi ja ottaa varapresidentiksi mustan.

Ehkä Hillary tarkoittaa, että Michellestä tulee presidentti ja Hillarystä korkeintaan varapresidentti ellei ketään mustaa tähän virkaan löydy.

huugo
huugo
7 years ago

No nainen sai tuntea lähi-itäläisen tavat konkreettisesti ja sen mitä seuraa kun antatuu noiden villi-ihmisten seuraan vapaaehtoisesti. Ja wanha kulunut lausahdus, Darwin oli oikeassa lajien selviytymisessä evoluution pyörteissä, luonnonvalinta pätee tänäkin päivänä. Sääli että Ruotsin alkuperäisväestö on se häviävä osapuoli.Näiden länsimaisten vapauksiin tottuneiden naisten kannataisi alistua ihan vapaaehtoisesti muslimien vaatimuksiin jos kerran vapaaehtoisesti hakeutuvat noiden villien seuraan. Islamissa naisilla ei juurikan ole oikeuksia, velvollisuuksia sitäkin enemmän, se kulttuuri ja vielä kerran kulttuuri. Näin säästyisivät kovemmalta väkivallalta, tosin nyrkkiä tulisi aina silloin tällöin kevyemmin ikään kuin muistutukseksi miehen ylivallasta tuossa kulttuurissa.

mummeli 60
mummeli 60
7 years ago

Eiköhän tuossa tapauksessa kansalaisuuden voi perua ja takaisin sinne mistä on tullut. Adjöötä vaan…

Sitä taas kerran sai mitä tilasi
Sitä taas kerran sai mitä tilasi
7 years ago

Typerä nainen kun pyörii noiden kaa.

Kari Lindberg
Kari Lindberg
7 years ago

Kalifatet sverige….

Jeppes
Jeppes
7 years ago

Ihmiset indoktrinoidaan opetussuunnitelmien mukaisesti jo tarhaikäisistä lähtien uskomaan että islam on rauhanuskonto ja islamistiset muslimit hyväntahtoisia ja rehellisiä, ruotsissa tämä on jatkunut jo niin pitkään että aivopesun uhrit ovat jo aikuisia. Siksi on paha uhrejakaan syytellä kohtalostaan kun eivät voi muusta tietääkään paitsi sitten kantapään tai pahimmassa tapauksessa kaulan kautta, jolloin toki oppi menee perille tehokkaasti mutta valuu hukkaan siinä samalla kuin verikin kaulavaltimoista.

Juuso L
Juuso L
7 years ago

Annettu kansalaisuus pitää voida myös peruuttaa tällaisissa tapauksissa…

juha.
juha.
7 years ago

Tästä uutisesta ”jouka puhumaton” saa lisäpontta projektilleen pikankansalaisuuden hankkimiseksi lukuisille ja taas lukuisille laittomille maahantunkeutujille, koska nämä tuovat ”arvaamatonta” lisäarvoa Suomella, jota sillä ei ole ennen ollut kuin täkäläisten seksuaalirikollisten eli suomalaisten miesten tekeminä, joka ei kuitenkaan ole niin ”hieno” juttu kuin kaukaisista maista tulleiden syyntakeettomien syyntakeetonta uskontoa tunnustavien taparikollisten kohdalla sen on saatu osoitettua olevan. Mutta tämä kaikki loppupeleissä merkitsee sitä, ettei r******s rikollisuudelle eli naisen väkisinmakaamiselle ei aiota antaa periksi, vaan siitä pyritään ja on jo tehty täysin hyväksyttävää kulttuurispoliittista toimintaa kääntämällä edelliseen viitaten ”lain vetelä koura” jäykkänä kuin moniosaajan vempele juurimaan edm. rinnalla esiintyvää raskasta ”rasismia”, jolla aiheutetaan pahaa mieltä sekä turvattomuutta vallitsevassa pirun viuluisessa yhteiskunnassa vihaa lietsomalla ja näin luomalla epävakautta kansalaisten keskuuteen, sillä kuten wanhastaan tiedämme ”tieto lisää tuskaa” ja parasta lääkettä tämän kaltaiseen ”iskiakseen” on vaikeneminen, sananvapauden suitsiminen ja piiiittkät vankeustuomiot suun aukomisesta aivan kuten wanhassa vitsissä, jossa Beringinsalmella kalastavat kommunistisen Neuvostoliiton kalastajat ihmettelivät amerikkalaisille virkaveljilleen, jotka olivat rajan ”huonommalla” puolella sitä, että kuinka he vetelevät Pietarin kalansaaliita ja sosialistisen unionin kalan narraajat eivät saa sintin sinttiä. Tähän amerikkalaiset leveällä englannillaan tuumasivat ykskantaan: ”Jospa kalat eivät uskalla sillä puolella aukoa suutaan!”

Nyt kansalaisuuden suurin ”ilon aihe” on päivitetty siten, että ”integroituminen” täysin uuteen kotimaahansa merkitsee sitä, että nyt on LUPA olla kuin KOTONAAN! (siis syntymä maassaan)

Eli ottaa kaikki ne oikeudet irti, joita länsimainen vapaa demokratia suo muslimeille islamilaisista valtioista tulleille ”uusille” kansalaisille, joka ei tietenkään merkitse automaattista työlupaa vaan raiskauslupaa, sillä muhamettilaisten katsantokannasta katsottuna nuo kaksi asiaa merkitsevät samaa, sillä onhan naisen kaato varsinaista ”miehen työtä”, sillä täytyyhän ne ”kylvöhommat” hoitaa satoi tai paistoi eli olipa nainen ”halukas” tai ei. Mutta kuten me kaikki työtätekevät perin syrjityt suomalaiset tiedämme kurjassa säässä tehty työ on lähes aina palkitsevampaa sillä sen jälkeen tuntee rikkoneensa ne rajat, jotka olivat psykologisena esteenä asiaa tuvan pöydästä katsottuna ulos, mutta kun yhtä kaikki kun homma on hoidettu niin siitä tulee hyvä mieli ja sisällä virtaa lämmin tyytyväisyyden tunne itseensä. Ja näin se parasta onkin, sillä jos sitä alkaa ulkopuolisita odottamaan siinä tulee ilta, jos toinenkin, sillä elämmehän Suomessa tässä armaassa maassa, jossa kehu katsotaan pahasta olevaksi, sillä suomalais luterilaiseen perinteeseen kuuluu se peruspessimismi, että jos ilosta hyppii liian korkealle se on suoranaista ikävyyksien manausta päällensä, sillä ne ilon sekunnit surun tunneilla maksetaan, eikä sitä ”velkaa” voi jättää suorittamatta kuin Suomen vallassa oleva Hallitus, joka maksattaakin aivan kaikki tekosensa meillä, jotka olemme kuin isäparkoja, jotka maksavat kaikki särjetyt ikkunat ja pommeilla räjäytetyt postilaatikot.

Sami
Sami
7 years ago

”Miestä ei voida vankilan jälkeen karkottaa, koska hänellä on nyt Ruotsin kansalaisuus”

Laittaisvat avoimelle osastolle lusii, niin kyllä muut vangit huolehtii että älyy lähtee maasta ilman karkottamista vankilan jälkeen.

Bisnes pelastuu
Bisnes pelastuu
7 years ago

Tämänkö takia kokoomus sisäministeri Kai Mykkäsen suulla haluaa Suomeen nykyiseen verrattuna KYMMENKERTAISIA määriä kiintiöpakolaisia, joka tarkoittaa minimissään noin 10.000 tulijaa vuosittain. Lisäksi kokoomus Mykkäsen suulla kertoi että EU:n pitäisi ottaa joka vuosi vastaan puoli miljoonaa tulijaa, tarkoittaa samaa kuin joka toinen vuosi tulisi sama määrä pakolaisia kuin 2015 mamumassainvaasiossa joka hajaannutti Euroopan. Äänestäkää nyt vain näitä parempia porvaribisnessuvakeita, sillä pakolaosbisnekseen te annatte myös miljardit.

Jeppes
Jeppes
7 years ago

Hyverunkkarit estivät somalin karkoituksen – somali paljastui joukkoraiskariksi:

https://www.dailymail.co.uk/news/article-6273199/Somali-man-deportation-stopped-good-plane-passengers-revealed-gang-rapist.html

Freya Snow
Freya Snow
7 years ago

Siinä taas yksi perkeleen rikkaus ja voimavara, oikea kultamuna kuoriutunut.

Jengirekrytointi on ulottunut lasten urheilukentille Ruotsissa

Julkaistu tänään 15:30 – Kirjoittaja Toimitus

Ruotsin kunnissa on havaittu epäiltyjä rekrytointiyrityksiä, huumekätköjä ja rikollisten tapaamisia urheilutiloissa. Uusi tutkimus osoittaa, että ongelmat koskettavat lähes joka viidettä kuntaa – paikoissa, joissa lasten ja nuorten pitäisi voida harjoitella turvallisesti.

Löydökset perustuvat Bonnier-omisteisen DN:n selvitykseen Ruotsin 290 kunnasta. Vastanneista 287 kunnasta 54 ilmoitti kokeneensa jengeihin liittyviä ongelmia kunnallisissa urheilutiloissa – lähes joka viides vastaaja. Vastaukset kerättiin 12. toukokuuta ja 1. heinäkuuta 2026 välisenä aikana.

30 kuntaa oli havainnut yrityksiä tai epäiltyjä yrityksiä rekrytoida lapsia ja nuoria. 29 kunnasta oli löydetty kätköjä, jotka sisälsivät muun muassa huumeita. Kunnat kuvailivat myös väkivaltaa, uhkailua, ilkivaltaa ja rikollisia, jotka käyttävät tiloja tapaamispaikkoinaan.

11-vuotiailta kysyttiin, halusivatko he töitä

Botkyrkan kyselyvastauksessa kuvataan, kuinka noin 20-vuotiaat nuoret aikuiset kysyivät 11-vuotiailta, halusivatko he töitä. Lapset pelästyivät ja juoksivat kotiin.

Mainos:

Haningessa huumekätköjä on löytynyt kukka-altaista, roskakoreista ja yleisistä vessoista, mutta myös kattojen alta ja tekonurmen alta. Ongelmat eivät rajoitu vain suurkaupunkeihin ja niiden ympäryskuntiin: myös pienemmät kaupungit, kuten Sala ja Bollnäs, ovat raportoineet ongelmista.

Ruotsin poliisiviranomainen korostaa, että rikolliset voivat lähestyä nuoria myös urheilukentillä. Toukokuussa virasto kuvaili lähestymistapoja Huddingen Stuvsta IP:llä ja Solnan Skytteholms IP:llä, jotka oli tulkittu yrityksiksi saada lapset tekemään rikoksia. Sitä, mitä näissä kahdessa tapauksessa oli tarkalleen ottaen tapahtunut, ei ollut kuitenkaan täysin vahvistettu.

Missä ikinä nuoret ovatkin, siellä ovat myös ne, jotka haluavat vetää heidät mukaan rikollisuuteen – tämä pätee niin verkossa kuin fyysisissä ympäristöissä, sanoi Solnan kunnallispoliisi Raoul Silverbring.

Lisää aikuisia ja vähemmän piilopaikkoja

Haninge on vastannut tilanteeseen lisäämällä aikuisten läsnäoloa, parantamalla valaistusta ja karsimalla pensaikkoja. Muita kuntien toteuttamia toimenpiteitä ovat vartijat, etsivä nuorisotyö, lukot, hälyttimet ja parempi suojaus luvatonta pääsyä vastaan, sekä tiiviimpi yhteistyö poliisin, sosiaalitoimen ja paikallisten seurojen ja yhdistysten kanssa.

Poliisi kehottaa aikuisia, jotka ovat huolissaan lapsen ajautumisesta rikollisuuteen, hakemaan apua välittömästi poliisilta, sosiaalitoimelta tai lapsen koulusta.

Iran ja Oman lähellä sopimusta turvallisesta reitistä Hormuzinsalmen läpi

Julkaistu tänään 14:21 – Kirjoittaja Toimitus

TEHERAN (Xinhua) -- Iranin ulkoministeriön tiedottaja Esmaeil Baghaei sanoi maanantaina, että Iranin ja Omanin väliset neuvottelut tilapäisen reitin määrittelemiseksi turvallista kulkua varten Hormuzinsalmen läpi ovat saavuttaneet loppuvaiheensa.

Maiden välinen yhteisymmärrys reitin nimeämisestä rekisteröidään todennäköisesti Kansainvälisessä merenkulkujärjestössä (IMO) lähipäivinä, Baghaei totesi viikoittaisessa lehdistötilaisuudessa Teheranissa.

Hänen mukaansa vesiväylän turvattomuus on seurausta Yhdysvaltojen ja Israelin "sotilaallisesta aggressiosta" Irania vastaan.

Baghaei sanoi, etteivät alukset pystyisi kulkemaan reittiä luottavaisesti tai turvallisesti tilanteen jatkuessa.

Mainos:

Vastatessaan kysymykseen Qatarin valtuuskunnan sunnuntaisesta vierailusta Iraniin, Baghaei sanoi sen olleen osa Qatarin pyrkimyksiä lieventää alueellisia jännitteitä. Hän totesi Iranin yhteydenpidon tiettyihin muihin alueen maihin, jotka ovat pitkään yrittäneet auttaa jännitteiden vähentämisessä, olevan "jatkuva prosessi".

Suunnitelma tilapäisestä laivakäytävästä

Viime kuun lopulla annetussa yhteisessä lausunnossa Iran ja Oman ilmoittivat vaihtaneensa näkemyksiä ehdotetusta vaiheittaisesta kehyssuunnitelmasta, joka sisältää tilapäisen yhteisen laivakäytävän perustamisen Hormuzinsalmeen sekä sopimuksen yhteisestä hankkeesta vesiväylän miinojen raivaamiseksi.

Maiden väliset tekniset neuvottelut jatkuvat pysyvän laivakäytävän määrittelemiseksi, salmen tulevan hallinnoinnin järjestämiseksi sekä tiedonvaihdon, liikenteenohjauksen ja turvajärjestelyjen mekanismien luomiseksi vesiväylälle, lausunnossa lisättiin.

Iran tiukensi otettaan Hormuzinsalmesta 28. helmikuuta kieltämällä turvallisen kulun Israelille ja Yhdysvalloille kuuluvilta tai niihin kytköksissä olevilta aluksilta sen jälkeen, kun maat olivat tehneet yhteisiä iskuja Iranin alueelle.

Irannilaiskenraali: Saimme amerikkalaiset pakenemaan

Julkaistu tänään 12:54 – Kirjoittaja Toimitus

Iran on testannut erityistä meritorjuntaohjusta yhdysvaltalaista sota-alusta vastaan kenraalimajuri Mohsen Rezaein mukaan. Hän kuvailee hyökkäystä Iranin voimannäytöksi ja yhdistää sen strategian muutokseen Yhdysvaltain laivastosaartoa vastaan.

Valtiollisen IRIB:n haastattelussa 6. syyskuuta 2026 Rezaei kuvailee varoitusiskua, jonka sanotaan tapahtuneen noin 48 tuntia aiemmin – kyseessä oli ensimmäinen isku yhdysvaltalaista sota-alusta vastaan sitten 12-päiväisen sodan.

Rezaein mukaan amerikkalaiset pakenivat, ja hän pitää ohjusiskua todisteena Iranin sotilaallisista kyvykkyyksistä. Hyökkäys oli hänen mukaansa niin laaja, ettei Yhdysvaltain keskusoikeuden johto, CENTCOM, voinut kieltää sitä.

Hän kuvailee asetta erityiseksi sota-alusten torjuntaan suunnitelluksi ohjukseksi, ei tavalliseksi ballistiseksi ohjukseksi. Lähdemateriaali ei kuitenkaan anna mallinimeä tai teknisiä tietoja.

Mainos:

Sota-alukset tulilinjalla

Syyskuun 5. päivän lausunnossaan CENTCOM vahvistaa, että vallankumouskaarti ampui ohjuksia kohti yhdysvaltalaista lentotukialusta ja ohjushävittäjää. Johto kuvailee niitä ballistisiksi ohjuksiksi ja toteaa alusten välttäneen useita hyökkäyksiä ilman, että yhdysvaltalaista henkilöstöä loukkaantui. Vahvistus koskee ohjustulta, ei Rezaein kuvausta aseesta tai hänen tulkintaansa hyökkäyksestä onnistuneena voimannäyttönä.

Yhdysvallat ilmoitti iskeneensä tämän jälkeen kolmeen iranilaiseen öljytankkeriin: M/T Downy ja M/T Stark 1 vaurioituivat pysyvästi käyttökelvottomiksi, kun taas tyhjänä ollut M/T Kylo/Noxen tuhoutui sen jälkeen, kun miehistöä oli kehotettu poistumaan aluksesta.

Ohjustuli yhdysvaltalaisia sota-aluksia vastaan merkitsee selvää eskalaatiota merellä. Aiemmat Iranin hyökkäykset kohdistuivat ensisijaisesti kauppamerenkulkuun – nyt Yhdysvaltain sotilaallinen läsnäolo on suoraan tulilinjalla.

Israelin iskuissa kuollut 11 ihmistä Etelä-Libanonissa

Julkaistu tänään 11:52 – Kirjoittaja Toimitus

BEIRUT (Xinhua) -- Ainakin 11 ihmistä sai surmansa ja viisi muuta haavoittui Israelin ilmaiskuissa Kfar Roummanen kaupunkiin Etelä-Libanonissa varhain maanantaina, kertoo Libanonin valtiollinen uutistoimisto NNA.

NNA raportoi, että Israelin ilmaisku tuhosi kolmikerroksisen asuinrakennuksen Kfar Roummanessa. Paikallisten terveysjärjestöjen pelastusryhmät riensivät paikalle ja löysivät yhdeksän ihmisen ruumiit, mukaan lukien kaksi pikkulasta, samalla kun viisi muuta haavoittui.

Kaksi muuta lääkintähenkilöä Islamic Risala Scouts -järjestöstä sai surmansa Israelin lennokki-iskussa kaupungissa, NNA raportoi.

Tapahtumat sattuivat jatkuvan jännityksen keskellä Libanonin ja Israelin välisellä rajalla huolimatta kesäkuun lopulla allekirjoitetusta puitesopimuksesta ja useista neuvottelukierroksista raja-alueen turvajärjestelyistä.

Mainos: